تماس با ما
سه شنبه 1 خرداد 1403

آهن پلاس : قیمت روز آهن‌آلات در نخستین روز هفته به‌طور میانگین با افزایش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی قیمت تیرآهن، میلگرد، و… آغاز شد به گونه ای که این نوسانات با کلیه بازارها‌ همسو شده و به طور موازی در مسیر افزایشی قرار گرفت ..

بازار ارز نیز روز گذشته را افزایشی شروع کرد اما به تدریج کمی عقب‌نشینی کرده و در نهایت قیمت دلار نوسانات جزئی در کانال ۳۰ هزار تومانی را تجربه کرد، به طوری که تا پایان روز هر دلار در بازار آزاد به قیمت ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید.

برخی شنیده‌ها حاکی ازا ین است که کاهش جزئی نرخی دلار در روز گذشته در پی اخباری مبنی بر احتمال تزریق دلار در بازار و کاهش قیمت آن رخ داده است که اگر امروز این اتفاق بیفتد احتمال دارد قیمت دلار به زیر ۳۰ هزار تومان نیز برسد.

تحلیل روزانه قیمت آهن
آنچه در چند روز اخیر در بازار آهن مشاهده می‌شود هیجانات ناشی از افزایش قیمت دلار و اقلام اساسی است که به بازار آهن و فولاد نیز منتقل شده و مبادی فروش را به افزایش قیمت‌ها وادار کرده است.

بر همین اساس روز گذشته تقریبا همه محصولات فولادی نوسانات افزایشی داشتند به طوری که قیمت میلگرد آجدار حدود ۱۰۰ الی ۴۰۰ تومان در غالب شرکت‌ها افزایش داشت.

قیمت نبشی و ناودانی نیز تقریبا در اکثر شرکت‌ها حدود ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومان افزایشی بود، همچنین افزایش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی در قیمت پروفیل‌ها و انواع لوله داربستی و لوله گازی و… نیز مشهود بود.

قیمت ورق سیاه، قیمت ورق استیل و… در کنار افزایش قیمت به طور کلی ثابت اعلام شد، همچنین ورق گالوانیزه، رنگی و روغنی نیز در اکثر مبادی فروش ثابت اعلام شد.

نرخ روز تیرآهن نیز تقریبا همسو با سایر محصولات افزایش قیمت را تجربه کرد به طوری که نرخ تیرآهن کیلویی حدود ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومان افزایش داشت، همچنین تیرآهن شاخه‌ای نیز با افزایش حدود ۱۰ الی ۱۰۰ هزار تومانی عرضه شد.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که افزایش نرخ دلار و عدم عرضه و تقاضای مناسب به افزایش قیمت اهن الات در چند روز گذشته منجر شده است درحالی که نرخ فولاد در بازارهای جهانی در حال ریزش و عقب‌نشینی است.

اما با توجه به شرایط تورمی کشور و جهش چندبرابری قیمت‌ها در کلیه بازارها، نمی‌توان انتظار داشت که قیمت اهن الات کاهش یافته و قانون همبستگی بازار را نادیده گرفت.

همبستگی بازار آهن با سایر بازار ها
دیگران نیز خوانده اند
بررسی بازار آهن در دی ماه
بررسی بازار آهن در دی ماه

آهن پلاس : پنجشنبه هفته گذشته قیمت روز آهن آلات در کلیه مبادی فروش ثابت بود است به طوری که گویا هیچ تغییری در قیمت آهن آلات صورت نگرفته و به همان قیمت روز پیشین عرضه شده است .. قیمت دلار نیز همچنان با حفظ کانال قیمتی ۲۷ هزار تومان مبادله شد به گونه ای که در بازار آزاد […]

از ابتدای هفته علاوه‌براینکه تقاضا و قیمت برخی محصولات به طور جزئی و محدود رشد داشته، موجب برخی تحرکات مثبت در بازارهای کالایی و مصالح ساختمانی نیز شده است. به نظر می‌رسد بخشی از تقاضا که در انتظار تعیین تکلیف مذاکرات برجام بود در حال ورود به بازار است آهن پلاس : روز گذشته در […]

چشم انداز بازار فولاد تا پایان 1400
چشم انداز بازار فولاد تا پایان 1400

به گزارش آهن پلاس .. عوامل متعددی در نوسانات بازار آهن و تغییر قیمت آهن آلات دخیل هستند که در ادامه به شرح مهمترین فاکتورهای اثرگذار پرداخته می‌شود .. یکی از مهمترین عواملی که بازار را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد یا به عبارتی همانند دماسنجی عمل می‌کند که با کوچکترین رویدادی کاهش یا افزایش می‌یابد […]

پیش بینی جهانی قیمت فولاد در سال ۲۰۱۹/۹۸ بر اساس تقاضا
پیش بینی جهانی قیمت فولاد در سال ۲۰۱۹/۹۸ بر اساس تقاضا

چه چیزی بر قیمت فولاد تاثیر می گذارد؟ قیمت گذاری فولادهای ساختمانی پیچیده تر از آن چیزی است که فکرش را می توانید بکنید. فولاد یک کالای جهانی است و به این معناست که قیمت فولاد به صورت روزانه تغییر می کند. قیمت فولاد می تواند تحت تاثیر چندین عامل از جمله حوادث و بلایای […]