تماس با ما
سه شنبه 1 خرداد 1403

آهن پلاس : بازار فولاد در هفته ای که گذشت به طور کلی در ثبات و آرامش بود و غیر از نوسانات جزئی در برخی محصولات فولادی، نرخ روز آهن آلات تغییر چندانی نداشت و اگر اتفاق جدیدی در بازارهای داخلی و خارجی رخ ندهد هفته جاری نیز اوضاع به همین روال خواهد بود.

بازار ارز هم از ابتدای هفته با حفظ کانال ۳۱ هزار تومانی نوسانات محدودی داشت، اما در پایان هفته کمی افزایشی شد، به طوری که قیمت دلار روز پنجشنبه کانال ۳۱ هزار تومانی را رد کرد و در بازار آزاد حدود ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. شاید بتوان دلیل صعودی شدن نرخ ارز در پایان هفته را به سفر اخیر جو بایدن به خاورمیانه و اخبار حواشی مذاکرات احیای برجام نسبت داد.

تحلیل روزانه بازار آهن و فولاد

در اوضاع آرام بازار آهن و فولاد، قیمت روز میلگرد آجدار نوسانات متعددی را تجربه کرد، به طوری که علاوه‌بر کاهش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی در برخی از شرکت‌ها و ثبات در بسیار از کارخانه‌ها، افزایش ۵۰ الی ۱۰۰ تومانی را نیز در شماری از مبادی فروش تجربه کرد. به طور کلی می‌توان گفت در یک ماه اخیر قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴، به حدود ۱۷ هزار و ۵۳۷ تومان رسید که بیانگر کاهش هزار و ۴۵۳ تومانی نرخ این محصول است.

قیمت روز نبشی و ناودانی ایرانی روز پنجشنبه در غالب شرکت‌ها ثبات داشت اما در یک ماه اخیر این محصولات با کاهش تقریبی ۶۲۹ تومانی همراه بودند، همچنین نرخ روز پروفیل و قیمت روز لوله داربستی، گازی و … نیز مانند سایر محصولات فولادی با ثبات همراه بودند، اما به طور کلی در یک ماه گذشته نرخ پروفیل از ۲۵ هزار و ۵۷۱ تومان به ۲۳ هزار و ۳۵۰ تومان کاهش پیدا کرده است.

قیمت روز تیرآهن هم کم و بیش در نوسان بود به طوری که در بخش کیلوفروشی علاوه‌بر افزایش ۵۰ تومانی در چند شرکت، مابقی کارخانه‌ها ثبات قیمت داشتند، همچنین در بخش کیلوفروشی نیز در کنار ثبات غالب کارخانه‌ها، حدود ۲۰ الی ۴۰ هزار تومان شاخه‌های پرفروش کارخانه ذوب آهن اصفهان با کاهش قیمت همراه بود.

قابل ملاحظه است که نرخ مقاطع فولادی در بازار تقریبا ثابت اعلام شد اما روز سه‌شنبه نرخ شمش و اسلب با کمی افزایش قیمت همراه بود، با این حال احتمال دارد با توجه به اوضاع بازار جهانی و عدم افزایش نرخ مواد اولیه و نرخ سوخت، در هفته جاری نیز روال بازار با ثبات همراه باشد.

افت نرخ فولاد در یک ماه اخیر
دیگران نیز خوانده اند
افت نرخ فولاد در یک ماه اخیر
افت نرخ فولاد در یک ماه اخیر

آهن پلاس : بازار فولاد در هفته ای که گذشت به طور کلی در ثبات و آرامش بود و غیر از نوسانات جزئی در برخی محصولات فولادی، نرخ روز آهن آلات تغییر چندانی نداشت و اگر اتفاق جدیدی در بازارهای داخلی و خارجی رخ ندهد هفته جاری نیز اوضاع به همین روال خواهد بود. بازار […]

نوسان موقت بازار آهن با توقف فرجام
نوسان موقت بازار آهن با توقف فرجام

آهن پلاس : پایان هفته گذشته شاهد ثبات گسترده قیمت روز آهن آلات بودیم، به طوری که بازار آهن دچار سکون بود و در بازه زمانی که به‌ طور معمول باید اوج خرید مقاطع فولادی باشد، رکود بسیار و فرساینده‌ای بر بازار سایه انداخته است. بازار ارز تقریبا پایان هفته را بدون نوسان بود به […]

کاربرد پروفیل در ساختمان سازی
کاربرد پروفیل در ساختمان سازی

در صنعت ساختمان‌سازی مصالح فلزی فراوانی به کار می‌روند که هرکدام از آنها مدل‌ها و انواع متنوع و کاربری مناسب خود را دارد. یکی از این مصالح فلزی که در ساختمان‌سازی کاربردهای متنوعی دارد پروفیل است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. پروفیل به طور کلی در دو نوع ساختمانی و صنعتی وجود […]

خروج فولاد از بورس کالا به مصلحت نیست
خروج فولاد از بورس کالا به مصلحت نیست

قیمت محصولات فولادی در بورس کالا چند وقتی است که شیب صعودی دارد و این افزایش قیمت ها به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران و فعالان صنعتی منطقی نیست؛ چرا که بازارهای جهانی تحت تاثیر شیوع کرونا در رکود به سر می برند و تقاضای داخلی هم تحول خاصی نشان نمی دهد. با این شرایط و […]