تماس با ما
جمعه 10 تیر 1401

آهن پلاس : در سومین هفته از نوسان افزایشی قیمت روزانه فولاد قرار داریم و ارقام نشان از تمایل عرضه‌کنندگان به تداوم افزایش قیمت‌ها است. روز گذشته نیز موج افزایشی قیمت‌ها به قوت خود باقی بود و شرکت‌های انگشت‌شماری نرخ محصولات خود را ثابت نگه داشتند.

بازار ارز نیز همچنان به نوسانات خود در کانال ۳۳ هزار تومانی ادامه داد اما در پایان روز کمی کاهش یافت. این روزها که دلار به بالاترین ارزش خود در تاریخ کشور رسیده است در معاملات روز سه‌شنبه روی کانال ۳۳ هزار تومانی متوقف شد.

ارسال سیگنال‌های متفاوت به بازار فولاد موجب حفظ عطش فروشندگان برای ادامه افزایش قیمت محصولات فولادی بود که روز گذشته تقریبا غالب مبادی فروش را در بر‌گرفت.

بر همین اساس روز گذشته در کنار ثبات جزئی که در قیمت میلگرد مشاهده شد، غالب شرکت‌ها با افزایش ۵۰ الی ۵۰۰ تومانی همراه بودند و این درحالی است که شمار محدودی از شرکت‌ها نیز اعلام قیمت نمی‌کنند. گفتنی است سقف قیمت میلگرد فراتر از ۲۰ هزار تومان رفته و نرخ پایه آن نیز در کانال ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومانی قرار دارد.

محصولات نبشی و ناودانی نیز نوسانات متعددی را تجربه کرد به طوری که از حدود ۵۰ الی ۹۰۰ تومان قیمت‌ها افزایش یافت، اگرچه ثبات نیز در این بخش مشاهده می‌شد، همچنین قیمت روز پروفیل و انواع لوله‌های گازی، داربستی و… نیز مانند غالب محصولات فولادی با افزایش ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومانی اعلام شد.

نرخ روز تیرآهن هم به تبعیت از جو کلی بازار افزایش چشمگیری داشت، به‌طوری که در بخش نرخ تیراهن کیلویی ۸۰۰ تومان افزایش داشت و تیرآهن شاخه‌ای نیز با افزایش ۱۰ الی ۳۰ هزار تومانی همراه بود.

قیمت روز ورق استیل، ورق سیاه و … با نوسانات متعددی عرضه شد، به این صورت که چند کارخانه ثبات داشتند و چند کارخانه نیز با افزایش ۱۵۰ الی ۲۰۰ تومانی و تعدادی نیز با کاهش ۱۰۰ تومانی همراه بودند. ورق گاوانیزه، رنگی و روغنی هم با افزایش ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومانی اعلام قیمت شدند.   

به گزارش آهن پلاس ، تا پیش از آغاز موج افزایشی که اکنون بازار آهن با آن درگیر است، به علت بالا بودن نرخ محصولات عرضه‌شده در بورس کالا نسبت به محصولات صادراتی، محصولات فولادی بدون استقبال بود و معاملات چندانی رقم نمی‌خورد که همین امر به انباشت محصولات در انبارها منجر شد که این به معنی عدم کمبود اهن الات در کشور است.

چرا فولاد گران شد !
دیگران نیز خوانده اند
آغاز زمستان با بازار سرد آهن
آغاز زمستان با بازار سرد آهن

آهن پلاس : براساس گزارش‌ها در روز گذشته قیمت روزانه آهن آلات در اکثر مبادی فروش ثبات قیمت داشته است البته می‌توان گفت تقریبا نیمی از شرکت‌ها محصولات خود را با کاهش قیمت عرضه کردند اما ظاهرا به تأثیر از افزایش قیمت دلار میل به ثبات قیمت اهن نیز افزایش یافت . بازار ارز نیز […]

فاکتور های تعیین کننده در قیمت فولاد
فاکتور های تعیین کننده در قیمت فولاد

فاکتورهای تعیین کننده در قیمت فولاد: امروزه تولید و مصرف فولاد یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی کشورها و جوامع به شمار می آید و بخش عمده ای از صنعت در سراسر دنیا وابسته به فولاد است. از این رو قیمت فولاد برای کشورهای توسعه یافته و کشورهای درحال توسعه از اهمیت بالایی برخوردار […]

کاربرد پروفیل در ساختمان سازی
کاربرد پروفیل در ساختمان سازی

در صنعت ساختمان‌سازی مصالح فلزی فراوانی به کار می‌روند که هرکدام از آنها مدل‌ها و انواع متنوع و کاربری مناسب خود را دارد. یکی از این مصالح فلزی که در ساختمان‌سازی کاربردهای متنوعی دارد پروفیل است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. پروفیل به طور کلی در دو نوع ساختمانی و صنعتی وجود […]

توقف رشد قیمت فولاد
توقف رشد قیمت فولاد

آهن پلاس : خبرها از بازار فولاد در روز گذشته نشان از توقف رشد قیمت روزانه آهن آلات در غالب مبادی فروش بود ، به طوری که نوسانات چندانی مشاهده نشد و تنها برخی شرکت‌ها به اصلاح قیمت محصولاتشان اقدام کردند .. در مقایسه با قیمت اهن ، نرخ ارز هم همچنان درحال رشد است و با جهش […]