تماس با ما
سه شنبه 1 خرداد 1403

آهن پلاس : در سومین هفته از نوسان افزایشی قیمت روزانه فولاد قرار داریم و ارقام نشان از تمایل عرضه‌کنندگان به تداوم افزایش قیمت‌ها است. روز گذشته نیز موج افزایشی قیمت‌ها به قوت خود باقی بود و شرکت‌های انگشت‌شماری نرخ محصولات خود را ثابت نگه داشتند.

بازار ارز نیز همچنان به نوسانات خود در کانال ۳۳ هزار تومانی ادامه داد اما در پایان روز کمی کاهش یافت. این روزها که دلار به بالاترین ارزش خود در تاریخ کشور رسیده است در معاملات روز سه‌شنبه روی کانال ۳۳ هزار تومانی متوقف شد.

ارسال سیگنال‌های متفاوت به بازار فولاد موجب حفظ عطش فروشندگان برای ادامه افزایش قیمت محصولات فولادی بود که روز گذشته تقریبا غالب مبادی فروش را در بر‌گرفت.

بر همین اساس روز گذشته در کنار ثبات جزئی که در قیمت میلگرد مشاهده شد، غالب شرکت‌ها با افزایش ۵۰ الی ۵۰۰ تومانی همراه بودند و این درحالی است که شمار محدودی از شرکت‌ها نیز اعلام قیمت نمی‌کنند. گفتنی است سقف قیمت میلگرد فراتر از ۲۰ هزار تومان رفته و نرخ پایه آن نیز در کانال ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومانی قرار دارد.

محصولات نبشی و ناودانی نیز نوسانات متعددی را تجربه کرد به طوری که از حدود ۵۰ الی ۹۰۰ تومان قیمت‌ها افزایش یافت، اگرچه ثبات نیز در این بخش مشاهده می‌شد، همچنین قیمت روز پروفیل و انواع لوله‌های گازی، داربستی و… نیز مانند غالب محصولات فولادی با افزایش ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومانی اعلام شد.

نرخ روز تیرآهن هم به تبعیت از جو کلی بازار افزایش چشمگیری داشت، به‌طوری که در بخش نرخ تیراهن کیلویی ۸۰۰ تومان افزایش داشت و تیرآهن شاخه‌ای نیز با افزایش ۱۰ الی ۳۰ هزار تومانی همراه بود.

قیمت روز ورق استیل، ورق سیاه و … با نوسانات متعددی عرضه شد، به این صورت که چند کارخانه ثبات داشتند و چند کارخانه نیز با افزایش ۱۵۰ الی ۲۰۰ تومانی و تعدادی نیز با کاهش ۱۰۰ تومانی همراه بودند. ورق گاوانیزه، رنگی و روغنی هم با افزایش ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومانی اعلام قیمت شدند.   

به گزارش آهن پلاس ، تا پیش از آغاز موج افزایشی که اکنون بازار آهن با آن درگیر است، به علت بالا بودن نرخ محصولات عرضه‌شده در بورس کالا نسبت به محصولات صادراتی، محصولات فولادی بدون استقبال بود و معاملات چندانی رقم نمی‌خورد که همین امر به انباشت محصولات در انبارها منجر شد که این به معنی عدم کمبود اهن الات در کشور است.

چرا فولاد گران شد !
دیگران نیز خوانده اند
چشم انداز بازار فولاد تا پایان 1400
چشم انداز بازار فولاد تا پایان 1400

به گزارش آهن پلاس .. عوامل متعددی در نوسانات بازار آهن و تغییر قیمت آهن آلات دخیل هستند که در ادامه به شرح مهمترین فاکتورهای اثرگذار پرداخته می‌شود .. یکی از مهمترین عواملی که بازار را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد یا به عبارتی همانند دماسنجی عمل می‌کند که با کوچکترین رویدادی کاهش یا افزایش می‌یابد […]

رونق بازار آهن با ساخت مسکن
رونق بازار آهن با ساخت مسکن

آهن پلاس : طبق آمار از بازار آهن در نخستین روز هفته شاهد استمرار ثبات حاکم بر قیمت روز آهن آلات بودیم به گونه ای که کلیه مقاطع فولادی در عمده شرکت‌ ها تغییر قیمت نداشت و تنها برخی اصلاحات جزئی صورت گرفت . گزارش‌ها از بازار ارز نیز بیانگر ثبات تقریبی نرخ دلار بود و در […]

همبستگی بازار آهن با سایر بازار ها
همبستگی بازار آهن با سایر بازار ها

آهن پلاس : قیمت روز آهن‌آلات در نخستین روز هفته به‌طور میانگین با افزایش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی قیمت تیرآهن، میلگرد، و… آغاز شد به گونه ای که این نوسانات با کلیه بازارها‌ همسو شده و به طور موازی در مسیر افزایشی قرار گرفت .. بازار ارز نیز روز گذشته را افزایشی شروع کرد اما […]

خروج فولاد از بورس کالا به مصلحت نیست
خروج فولاد از بورس کالا به مصلحت نیست

قیمت محصولات فولادی در بورس کالا چند وقتی است که شیب صعودی دارد و این افزایش قیمت ها به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران و فعالان صنعتی منطقی نیست؛ چرا که بازارهای جهانی تحت تاثیر شیوع کرونا در رکود به سر می برند و تقاضای داخلی هم تحول خاصی نشان نمی دهد. با این شرایط و […]