تماس با ما
سه شنبه 9 خرداد 1402

آهن پلاس : پنجشنبه هفته گذشته قیمت روز آهن آلات در کلیه مبادی فروش ثابت بود است به طوری که گویا هیچ تغییری در قیمت آهن آلات صورت نگرفته و به همان قیمت روز پیشین عرضه شده است ..

قیمت دلار نیز همچنان با حفظ کانال قیمتی ۲۷ هزار تومان مبادله شد به گونه ای که در بازار آزاد به قیمت ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان به فروش رسید.

با توجه به آنچه که بیان شد پایان هفته گذشته با ثبات قیمت آهن آلات به پایان رسید و با بازاری کم‌ رونق مواجه بودیم . به عنوان مثال قیمت روز میلگرد تقریبا در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد اما کماکان تقاضای چندانی برای خرید میلگرد مشاهده نشد ..

براساس یک برآیند کلی از میانگین نوسانات محصولات در دی ماه می‌توان گفت که قیمت میلگرد در این مدت حدود ۷۰۰ تومان کاهش داشته است که این میزان حدود ۴/۳ محاسبه شده است.

همچنین قیمت روز لوله مانیسمان ، داربستی، صنعتی و … و قیمت پروفیل نیز در ثباتی یک روند و گسترده سپری شد . براساس آمار در ماه گذشته قیمت روز پروفیل نیز به طور میانگین با کاهشی حدود ۴۵۸ تومان مواجه بوده که این میزان حدود ۵/۸ درصد است ..

قیمت روز تیرآهن در بخش کیلوفروشی نیز ثابت اعلام شد اما در بخش شاخه‌فروشی علاوه بر ثبات قیمت در بخش عمده‌ای از مبادی فروش ، افزایش ۱۰ الی ۲۰ هزار تومانی شاخه‌های پرفروش مشاهده شد، همچنین قیمت این محصول نیز در یک ماه گذشته ۲/۲ درصد یعنی چیزی حدود ۳۶۶ تومان کاهش داشته است. قیمت روز ورق سیاه، گالوانیزه و روغنی و رنگی نیز به طور کلی بدون تغییر قیمت عرضه شد .

بر اساس گزارش‌های موجود از بازار آهن در یک ماه گذشته قیمت آهن آلات در کلیه شرکت‌ها ثابت و بدون تغییر بود و نوسانات جزئی که دو الی سه بار در ماه اتفاق افتاد بسیار ناچیز و متأثر از عواملی همچون بورس کالا بود اما به طور کلی برآیندها از آمار موجود بیانگر رکودی کلی در بازار آهن است که ظاهرا همچنان تداوم دارد.

با توجه به ثبات قیمت در چندین هفته اخیر و حتی کاهشی که کف قیمتی میلگرد را به پایین‌ترین حد خود رساند توانایی تحریک بازار را نداشت و کماکان مشکل اصلی آن که کمبود متقاضی مصرف بود پابرجا ماند و خرید آهن آلات همچنان راکد و بی‌رونق بود.

 

بررسی بازار آهن در دی ماه
دیگران نیز خوانده اند
کاهش قیمت فولاد در کوتاه مدت
کاهش قیمت فولاد در کوتاه مدت

آهن پلاس : در روز گذشته بازار ارز باز هم شاهد افزایش قیمت دلار بوده است به طوری که از همان ابتدای روز بنای رشد گذاشت و وارد کانال قیمتی ۲۹ هزار تومان شد و در پایان روز هم روی قیمت ۲۹ هزار و ۳۸۰ تومان به فروش رسید . با وجود رشد نرخ دلار […]

چشم انداز بازار فولاد تا پایان 1400
چشم انداز بازار فولاد تا پایان 1400

به گزارش آهن پلاس .. عوامل متعددی در نوسانات بازار آهن و تغییر قیمت آهن آلات دخیل هستند که در ادامه به شرح مهمترین فاکتورهای اثرگذار پرداخته می‌شود .. یکی از مهمترین عواملی که بازار را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد یا به عبارتی همانند دماسنجی عمل می‌کند که با کوچکترین رویدادی کاهش یا افزایش می‌یابد […]

مطالبی جامع درباره ورق های فولادی ، ورق نورد سرد ، ورق نورد گرم و انواع آنها
مطالبی جامع درباره ورق های فولادی ، ورق نورد سرد ، ورق نورد گرم و انواع آنها

ورق های فولادی (فلزی) به دو صورت کلی نورد (تولید) می شوند: ورق های نورد سرد ( ورق روغنی ) ورق های نورد گرم ( ورق سیاه ) نام دیگر ورق روغنی ، ورق با نورد سرد است. ورق روغنی در واقع اصطلاح عامیانه ورق هایی است که با تکنولوژی نورد سرد تولید می شوند. […]

افت نرخ فولاد در یک ماه اخیر
افت نرخ فولاد در یک ماه اخیر

آهن پلاس : بازار فولاد در هفته ای که گذشت به طور کلی در ثبات و آرامش بود و غیر از نوسانات جزئی در برخی محصولات فولادی، نرخ روز آهن آلات تغییر چندانی نداشت و اگر اتفاق جدیدی در بازارهای داخلی و خارجی رخ ندهد هفته جاری نیز اوضاع به همین روال خواهد بود. بازار […]