تماس با ما
دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

آهن پلاس : پنجشنبه هفته گذشته قیمت روز آهن آلات در کلیه مبادی فروش ثابت بود است به طوری که گویا هیچ تغییری در قیمت آهن آلات صورت نگرفته و به همان قیمت روز پیشین عرضه شده است ..

قیمت دلار نیز همچنان با حفظ کانال قیمتی ۲۷ هزار تومان مبادله شد به گونه ای که در بازار آزاد به قیمت ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان به فروش رسید.

با توجه به آنچه که بیان شد پایان هفته گذشته با ثبات قیمت آهن آلات به پایان رسید و با بازاری کم‌ رونق مواجه بودیم . به عنوان مثال قیمت روز میلگرد تقریبا در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد اما کماکان تقاضای چندانی برای خرید میلگرد مشاهده نشد ..

براساس یک برآیند کلی از میانگین نوسانات محصولات در دی ماه می‌توان گفت که قیمت میلگرد در این مدت حدود ۷۰۰ تومان کاهش داشته است که این میزان حدود ۴/۳ محاسبه شده است.

همچنین قیمت روز لوله مانیسمان ، داربستی، صنعتی و … و قیمت پروفیل نیز در ثباتی یک روند و گسترده سپری شد . براساس آمار در ماه گذشته قیمت روز پروفیل نیز به طور میانگین با کاهشی حدود ۴۵۸ تومان مواجه بوده که این میزان حدود ۵/۸ درصد است ..

قیمت روز تیرآهن در بخش کیلوفروشی نیز ثابت اعلام شد اما در بخش شاخه‌فروشی علاوه بر ثبات قیمت در بخش عمده‌ای از مبادی فروش ، افزایش ۱۰ الی ۲۰ هزار تومانی شاخه‌های پرفروش مشاهده شد، همچنین قیمت این محصول نیز در یک ماه گذشته ۲/۲ درصد یعنی چیزی حدود ۳۶۶ تومان کاهش داشته است. قیمت روز ورق سیاه، گالوانیزه و روغنی و رنگی نیز به طور کلی بدون تغییر قیمت عرضه شد .

بر اساس گزارش‌های موجود از بازار آهن در یک ماه گذشته قیمت آهن آلات در کلیه شرکت‌ها ثابت و بدون تغییر بود و نوسانات جزئی که دو الی سه بار در ماه اتفاق افتاد بسیار ناچیز و متأثر از عواملی همچون بورس کالا بود اما به طور کلی برآیندها از آمار موجود بیانگر رکودی کلی در بازار آهن است که ظاهرا همچنان تداوم دارد.

با توجه به ثبات قیمت در چندین هفته اخیر و حتی کاهشی که کف قیمتی میلگرد را به پایین‌ترین حد خود رساند توانایی تحریک بازار را نداشت و کماکان مشکل اصلی آن که کمبود متقاضی مصرف بود پابرجا ماند و خرید آهن آلات همچنان راکد و بی‌رونق بود.

 

بررسی بازار آهن در دی ماه
دیگران نیز خوانده اند
افزایش قیمت در بازار بدون تقاضا
افزایش قیمت در بازار بدون تقاضا

آهن پلاس : روز گذشته بازار آهن نوسانات متعددی را تجربه کرد به گونه ای که قیمت روز آهن آلات عمدتا با افزایش نسبی همراه بود اگرچه برخی شرکت‌ها ثبات قیمت داشتند و برخی دیگر نیز قیمت‌ها را کاهش دادند. تحلیل روزانه قیمت آهن در حالی که نخستین روز هفته قیمت میلگرد آجدار در رأس […]

رکود بازار آهن در آغاز سال
رکود بازار آهن در آغاز سال

آهن پلاس : قیمت روزانه آهن آلات در طی روز گذشته نوسان قابل ملاحظه‌ای نداشت و ثبات و سکون بر غالب محصولات فولادی سایه افکنده بود به طوری که جز در تعدادی محصول ، اکثر مقاطع بدون تغییر قیمت عرضه شدند. اگر چه نوسانات بازار ارز چندی است که در بازار آهن و فولاد کم […]

تمایل بازار فولاد به ثبات قیمت
تمایل بازار فولاد به ثبات قیمت

آهن پلاس : قیمت روز آهن آلات در پایان هفته گذشته با حفظ ثبات در برخی مبادی روندی رو به کاهش داشته است . خبرها از بازار فولاد نیز حاکی از ادامه جریان سینوسی نرخ دلار است به طوری که پس از مقداری کاهش ، مجددا در آخر هفته افزایش داشت و در بازار آزاد به قیمت ۲۹ […]

همبستگی بازار آهن با سایر بازار ها
همبستگی بازار آهن با سایر بازار ها

آهن پلاس : قیمت روز آهن‌آلات در نخستین روز هفته به‌طور میانگین با افزایش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی قیمت تیرآهن، میلگرد، و… آغاز شد به گونه ای که این نوسانات با کلیه بازارها‌ همسو شده و به طور موازی در مسیر افزایشی قرار گرفت .. بازار ارز نیز روز گذشته را افزایشی شروع کرد اما […]